◎ Komunální volby 2026 · Kamenice
Facebook Jdeme volit · 2026
Dokument

25.04.2022 (2022)

🗓 Dokument z roku 2022

📄 Stáhnout původní dokumentZdroj na webu obce →

25.04.2022

Kamenice Predikce daňových příjmů + mnoholetá statistika

Okres: Praha-východ Komentář: Vyhotoveno: 25.04.2022

Středočeský kraj Data vychází z čerstvé predikce MF ČR z dubna 2022.

Propočty jsou provedeny z dat nové vyhlášky MF ČR k RUD č. 313/2021 Sb.

Data v tis. Kč MF ČR Cityfinance tis. Kč tis. Kč

Daňové

příjmy v

tis. Kč

2021 Výhled 2022 Výhled 2023 Výhled 2022 Výhled 2023 2022 Meziroční změna dle

MFČR

2022 Meziroční změna dle

Cityfinance

1. Daňové příjmy: 88 834 92 909 98 489 94 689 101 289 4 076 5 856

1111 DPFO ZČ: 12 348 12 260 13 780 12 370 14 120 -88 22

1112 DPFO OSVČ: 788 580 550 630 680 -208 -158

1113 DPFO zvláštní sazba: 2 043 2 410 2 550 2 450 2 780 367 407

1121 DPPO: 17 236 16 200 16 020 17 720 18 140 -1 036 484

1122 DPPO za obce:* 1 623 1 623 1 623 1 623 1 623 0 0

1211 DPH: 38 530 43 570 47 700 43 630 47 680 5 040 5 100

133 až 138 Místní poplatky a ostatní DP:* 5 861 5 861 5 861 5 861 5 861 0 0

1361 Správní poplatky:* 818 818 818 818 818 0 0

1511 Daň z nemovitostí:* 9 587 9 587 9 587 9 587 9 587 0 0

Meziroční změna daňových příjmů tis. Kč 8 617 4 076 5 580 5 856 6 600

Meziroční změna daňových příjmů v % 10,7% 4,6% 6,0% 6,6% 7,0%

Sdílené daňové příjmy 70 945 75 020 80 600 76 800 83 400 4 076 5 856

Změna sdílených daňových příjmů v % 5,7% 7,4% 8,3% 8,6% 5,7% 8,3%

**Jedná se o tzv. výlučné daně silně reagující na místní podmínky a je třeba zde přizpůsobit očekávaná inkasa se znalostí místní situace (koeficientů, zaseb…).

Vypracoval: Vybraný obsah: Pro informace k fakturaci apod. využívejte kontakt:

Ing. Luděk Tesař Postup výpočtu daňových příjmů. sekretariat@cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Statistika vybraných finančních dat v tabulkách a grafech. nebo tel. 773 013 111

252 07 Štěchovice Praha-západ, Nad Horou 352 Vývoj provozního salda a jeho porovnání s průměrem v ČR.

IČO: 74372246 DIČ: CZ7403252780 Avázo o finančním zdraví.

tesar@cityfinance.cz nebo tel. 602 690 061 Informace o objemu daňových příjmů z RUD dle kritéria počtu žáků.

1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022

predikce

2023

predikce

1. Daňové příjmy: 13 661 18 907 25 193 33 443 20 691 19 371 22 958 23 219 25 520 28 888 29 670 31 565 31 183 34 274 41 240 53 156 55 054 58 036 63 569 67 435 75 126 81 639 80 217 88 834

Cityfinance 88 834 94 689 101 289

MF ČR 88 834 92 909 98 489

0

20 000

40 000

60 000

80 000

100 000

120 000 Vývoj celkových daňových příjmů v tis. Kč s predikcí Cityfinance a MFČR

www.cityfinance.cz Finance s citem. 1/18

25.04.2022

Kamenice Vývoj daňových příjmů a výhled dle Cityfinance v tis. Kč

Predikce Cityfinance INDEXY

Bilance (tis. Kč) 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022** 2023** 2021/

2020

1. Daňové příjmy: 31 565 31 183 34 274 35 716 41 240 53 156 55 054 58 036 63 569 67 435 75 126 81 639 80 217 88 834 94 689 101 289 106,6

1111 DPFO ZČ: 3 373 5 100 5 474 5 432 5 449 8 502 9 241 9 533 11 425 12 919 15 071 17 131 16 401 12 348 12 370 14 120 100,2

1112 DPFO OSVČ: 7 120 1 366 1 959 1 776 1 584 1 384 1 305 1 209 1 265 336 342 457 259 788 630 680 80,0

1113 DPFO zvláštní sazba: 397 421 464 534 621 898 1 056 1 138 1 182 1 168 1 351 1 543 1 584 2 043 2 450 2 780 119,9

1121 DPPO: 5 375 4 856 5 736 5 554 6 315 8 614 10 100 10 593 12 215 12 437 12 413 14 370 11 864 17 236 17 720 18 140 102,8

1122 DPPO za obce:* 0 0 128 1 940 955 921 641 577 874 958 886 1 209 2 115 1 623 1 623 1 623 100,0

1211 DPH: 9 342 11 038 12 014 12 112 12 766 18 753 19 705 21 120 22 365 25 223 30 514 32 340 32 503 38 530 43 630 47 680 113,2

133 až 138 Místní poplatky a ostatní DP:* 4 204 3 330 3 442 3 439 3 919 4 014 3 867 3 769 3 893 3 945 4 258 4 223 5 106 5 861 5 861 5 861 100,0

1361 Správní poplatky:* 531 735 691 511 401 783 768 1 178 1 052 1 232 1 063 900 749 818 818 818 100,0

1511 Daň z nemovitostí:* 1 224 4 337 4 366 4 418 9 230 9 287 8 371 8 920 9 297 9 217 9 228 9 465 9 635 9 587 9 587 9 587 100,0

Meziroční změna daňových příjmů v tis. Kč -382 3 091 1 442 5 524 11 915 1 899 2 982 5 533 3 865 7 692 6 513 -1 422 8 617 5 856 6 600

*Jedná se o daně silně reagující na místní podmínky. Propočet je proveden z minulosti a je nutno vždy zohlednit místní podmínky a tyto údaje brát hrubě orientačně.

**vlastní predikce Cityfinance INDEXY

Sumární přehled daňových příjmů v tis. Kč 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022** 2023**

2021/

2020

DPFO 10 889 6 888 7 897 7 742 7 654 10 784 11 603 11 880 13 872 14 423 16 764 19 131 18 245 15 178 15 450 17 580 101,8

DPPO 5 375 4 856 5 865 7 494 7 270 9 535 10 741 11 170 13 090 13 395 13 299 15 579 13 979 18 859 19 343 19 763 102,6

DPH 9 342 11 038 12 014 12 112 12 766 18 753 19 705 21 120 22 365 25 223 30 514 32 340 32 503 38 530 43 630 47 680 113,2

Poplatky a ostatní DP 4 735 4 064 4 133 3 950 4 321 4 797 4 635 4 947 4 945 5 177 5 321 5 123 5 855 6 679 6 679 6 679 100,0

DZN 1 224 4 337 4 366 4 418 9 230 9 287 8 371 8 920 9 297 9 217 9 228 9 465 9 635 9 587 9 587 9 587 100,0

0

10 000

20 000

30 000

40 000

50 000

60 000

2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022** 2023**

Přehled vývoje daňových příjmů v tis. Kč

DPH

DPFO

DPPO

Poplatky a ostatní

DP

DZN

www.cityfinance.cz

predikce Cityfinance

www.cityfinance.cz Finance s citem. 2/18

25.04.2022

Kamenice Postup výpočtu daňových příjmů dle zákona a vyhlášky MF ČR s uvedením predikcí MFČR a Cityfinance

Příloha k vyhlášce MF ČR

Název obce Kamenice

Kraj Středočeský kraj

Okres Praha-východ

Kód základní územní jednotky (ZUJ) 538299

Počet obyvatel k 1.1. 2021 4 707

Počet dětí a žáků navštěvujících školu zřizovanou obcí k 30. 9. 2020 665 Propočet sdílených výnosů daní na žáky 2022

Sdílené daně celkem pro propočet žáků v tis. Kč 228 089 680

Započtená výměra katastrálních území obce k 1. 1. 2021 1 737,73 Počet záků v ČR celkem 1 270 029

Koeficienty postupných přechodů (Příloha č.2 zákona č.243/2000 Sb.) 1,1523 9 % z vybraných sdílených daní v tis. Kč 20 528 071

Procentní podíl obce na výnosu daní podle § 4 odst. 1 písm. b) až f) a písm. i) zákona o rozpočtovém určení daní 0,03266 Průměrný výnos na žáka v Kč 16 163

Počet zaměstnananců k 1. 12. 2020 1 383

Procentní podíl obce na výnosu daně podle § 4 odst. 1 písm. h) zákona o rozpočtovém určení daní 0,025998

tis. Kč 2021 MFČR predikce Cityfinance predikce

2021 Výhled 2022 Výhled 2023 2022 – dle Cityfinance 2023 – dle Cityfinance

výnos celkem

ČR obce Kamenice výnos celkem

ČR obce Kamenice výnos celkem

ČR obce Kamenice výnos celkem

ČR obce Kamenice výnos celkem

ČR obce Kamenice

c+h+e+d bez c DPFO celkem 172 600 000 47 500 000 15 178 174 400 000 47 148 460 15 250 192 700 000 52 133 680 16 880 176 500 000 47 707 600 15 450 201 000 000 54 338 400 17 580

c+h 1111 DPFO-závislá celkem 138 500 000 38 700 000 12 348 138 900 000 37 975 260 12 260 156 000 000 42 650 400 13 780 140 000 000 38 276 000 12 370 160 000 000 43 744 000 14 120

c DPFO-závislá sdíl. část 32 658 300 11 808 35 891 760 11 720 40 310 400 13 170 36 176 000 11 820 41 344 000 13 500

h (od r. 2017) DPFO-závislá 1,5 % motiv. 2 077 500 2 077 500 540 2 083 500 2 083 500 540 2 340 000 2 340 000 610 2 100 000 2 100 000 550 2 400 000 2 400 000 620

e 1112 DPFO-z přiznání celkem 9 600 000 2 500 000 788 6 900 000 1 782 960 580 6 500 000 1 679 600 550 7 500 000 1 938 000 630 8 000 000 2 067 200 680

e DPFO-z přiznání sdíl. část 5 760 000 2 500 000 788 6 900 000 1 782 960 580 6 500 000 1 679 600 550 7 500 000 1 938 000 630 8 000 000 2 067 200 680

od 2017 zrušeno DPFO-z přiznání 30 % 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

d vyjma c 1113 DPFO-zvl.sazba 24 500 000 6 300 000 2 043 28 600 000 7 390 240 2 410 30 200 000 7 803 680 2 550 29 000 000 7 493 600 2 450 33 000 000 8 527 200 2 780

f+h DPPO celkem 200 600 000 60 000 000 18 859 199 200 000 56 812 800 17 823 197 400 000 56 644 320 17 643 218 000 000 62 264 000 19 343 223 500 000 64 056 000 19 763

f 1121 DPPO bez DPPO obcí a krajů 194 000 000 53 400 000 17 236 192 000 000 49 612 800 16 200 189 800 000 49 044 320 16 020 210 000 000 54 264 000 17 720 215 000 000 55 556 000 18 140

g od 2017 1122 DPPO plac. obcemi a kraji 6 600 000 6 600 000 1 623 7 200 000 7 200 000 1 623 7 600 000 7 600 000 1 623 8 000 000 8 000 000 1 623 8 500 000 8 500 000 1 623

b 1211 DPH* 463 700 000 119 400 000 38 530 516 300 000 133 411 920 43 570 565 200 000 146 047 680 47 700 517 000 000 133 592 800 43 630 565 000 000 145 996 000 47 680

133 až 135 Místní poplatky a ostatní DP** viz tabulka predikcí 5 861 viz tabulka predikcí 5 861 viz tabulka predikcí 5 861 viz tabulka predikcí 5 861 viz tabulka predikcí 5 861

1361 Správní poplatky viz tabulka predikcí 818 viz tabulka predikcí 818 viz tabulka predikcí 818 viz tabulka predikcí 818 viz tabulka predikcí 818

a 1511 Daň z nemovitostí** 11 800 000 11 900 000 9 587 11 800 000 11 800 000 9 587 11 800 000 11 800 000 9 587 11 800 000 11 800 000 9 587 11 800 000 11 800 000 9 587

CELKEM 88 834 92 909 98 489 94 689 101 289

Meziroční změna 4 076 5 580 1 780 6 600

Meziroční index 105 106 107 107

POZ: odchylky v součtech způsobuje zaokrouhlení u výnosů celkem na desetiny miliard

Predikce se vztahuje jen na sdílené daně

Daňový příjem

Položka

rozpočtové

skladby

Písmeno dle

§4 zákona č.

243/2000 Sb.

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 3/18

25.04.2022

Kamenice Bilance v časové řadě s predikcí (výhledem)

Okres: Praha-východ

PREDIKCE (Výhled)

Časové řady MFČR Cityfinance

Bilance (tis. Kč) 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Výhled 2022 Výhled 2023 2022 – dle

Cityfinance

2023 – dle

Cityfinance

1. Daňové příjmy: 13 661 18 907 25 193 33 443 20 691 19 371 22 958 23 219 25 520 28 888 29 670 31 565 31 183 34 274 35 716 41 240 53 156 55 054 58 036 63 569 67 435 75 126 81 639 80 217 88 834 92 909 98 489 94 689 101 289

1111 DPFO ZČ: 3 711 4 367 4 538 11 009 5 739 3 373 5 100 5 474 5 432 5 449 8 502 9 241 9 533 11 425 12 919 15 071 17 131 16 401 12 348 12 260 13 780 12 370 14 120

1112 DPFO OSVČ: 4 990 3 688 4 207 652 4 154 7 120 1 366 1 959 1 776 1 584 1 384 1 305 1 209 1 265 336 342 457 259 788 580 550 630 680

1113 DPFO zvláštní sazba (z kapitálových výnosů): 220 299 235 266 292 397 421 464 534 621 898 1 056 1 138 1 182 1 168 1 351 1 543 1 584 2 043 2 410 2 550 2 450 2 780

1121 DPPO: 3 826 4 341 4 857 5 129 6 213 5 375 4 856 5 736 5 554 6 315 8 614 10 100 10 593 12 215 12 437 12 413 14 370 11 864 17 236 16 200 16 020 17 720 18 140

1122 DPPO za obce: 0 0 128 1 940 955 921 641 577 874 958 886 1 209 2 115 1 623 1 623 1 623 1 623 1 623

1211 DPH: 5 924 6 399 7 121 7 201 7 707 9 342 11 038 12 014 12 112 12 766 18 753 19 705 21 120 22 365 25 223 30 514 32 340 32 503 38 530 43 570 47 700 43 630 47 680

133 až 135 Místní poplatky a ostatní DP: 2 545 2 381 2 782 2 907 3 590 4 204 3 330 3 442 3 439 3 919 4 014 3 867 3 769 3 893 3 945 4 258 4 223 5 106 5 861 5 861 5 861 5 861 5 861

1361 Správní poplatky: 576 593 547 528 778 531 735 691 511 401 783 768 1 178 1 052 1 232 1 063 900 749 818 818 818 818 818

1511 Daň z nemovitostí: 1 166 1 151 1 233 1 196 1 197 1 224 4 337 4 366 4 418 9 230 9 287 8 371 8 920 9 297 9 217 9 228 9 465 9 635 9 587 9 587 9 587 9 587 9 587

2. Nedaňové příjmy: 4 947 3 053 2 695 3 608 4 381 3 271 1 882 1 991 2 169 1 958 1 786 2 377 3 763 4 753 3 828 13 533 3 850 3 981 3 709 5 507 5 048 4 877 8 646 6 820 9 182

21 Příjmy z vlastní činnosti a odvody : 1 235 1 425 1 626 1 474 1 435 2 047 3 705 4 426 3 674 11 668 3 602 3 841 2 095 4 091 3 972 3 923 7 148 5 495 7 863

23 Příjmy z prodeje nekapitálového majetku a

ostatní nedaň. Příjmy: 284 558 502 327 241 295 58 285 141 213 213 78 1 137 1 332 1 052 942 1 475 1 321 1 283

3. Kapitálové příjmy: 10 805 12 501 12 562 12 405 3 391 964 4 246 30 015 20 940 12 961 6 738 4 603 11 523 35 643 17 907 8 624 4 952 4 920 2 862 3 282 4 557 4 904 4 992 4 809 4 908

4. Přijaté dotace: 1 179 3 250 7 484 10 382 32 756 11 115 15 312 25 850 44 638 15 544 7 039 6 717 32 946 85 252 114 833 101 041 21 978 9 320 24 957 30 460 20 237 32 815 4 527 60 534 8 717

41 Neinvestiční přijaté dotace (transfery): 15 312 17 050 3 054 3 558 3 039 3 828 5 091 6 654 6 465 6 087 5 424 4 270 9 784 2 879 5 388 6 142 4 527 10 976 5 490

42 Investiční přijaté dotace (transfery): 8 800 41 584 11 986 4 000 2 889 27 854 78 598 108 368 94 953 16 554 5 050 15 173 27 580 14 849 26 673 0 49 559 3 227

z toho: 4112 a 4212 – neinvestiční a investiční dotace

ze SR – souhrnného dotačního vztahu: 2 070 2 343 2 396 2 814 2 107 2 251 2 441 4 193 3 697 3 410 2 541 2 571 2 633 20 349 18 265 3 619 3 920 4 012 4 294

Celkem za 4

roky Celkem za 10 let

Příjmy celkem: 30 592 37 711 47 934 59 838 61 219 34 720 44 397 81 074 93 267 59 351 45 233 45 262 79 414 159 922 172 283 164 439 83 935 73 274 89 565 102 818 97 277 117 721 99 804 152 380 111 641 481 547 1 092 856

5. Běžné výdaje: 15 102 13 797 15 629 15 542 27 885 28 150 29 701 34 834 21 413 20 735 22 023 25 095 28 749 31 071 29 511 31 086 38 073 42 671 39 164 38 489 45 253 46 879 55 497 62 929 69 952 235 257 469 993

50 Výdaje na platy, ostatní platby za práci a pojistné: 5 650 5 896 5 998 6 138 7 306 7 975 8 452 8 805 8 071 9 025 9 345 10 367 10 593 11 812 14 870 16 330 17 730 17 413 17 073

51 Neinvestiční nákupy a související výdaje: 7 233 9 686 10 330 9 578 10 460 12 444 13 309 14 539 12 352 14 652 19 498 24 707 21 225 19 511 20 474 19 904 28 233 27 039 34 701

52 Neinvestiční trans. soukr. subj.: 0 0 15 11 9 13 32 462 376 790 522 527 458 550

do 2015 53 dále 533 Neinvestiční transfery

příspěvkovým a podobným organizacím: 15 610 17 783 3 673 3 621 3 812 4 109 6 286 5 931 6 465 5 450 6 087 6 499 5 594 5 000 7 477 8 403 6 797 14 009 13 765

od 2015 ostatní do 2016 54 až 59 Neinvestiční

transfery obyvatelstvu a mezin. org. a půjčky obyv.

(soc. dávky) a ostatní neinv. výdaje: 625 625 679 936 132 43 59 161 179 6 25 39 1 291 1 790 1 643 1 721 2 210 4 011 3 863

Celkem za 4

roky Celkem za 10 let

6. Kapitálové výdaje: 38 472 16 915 24 294 46 870 36 040 5 465 7 177 93 853 72 155 34 843 14 622 17 222 67 642 118 271 162 718 144 184 42 834 20 671 34 070 34 459 88 448 62 200 50 429 107 518 43 932 264 078 628 744

Výdaje celkem: 53 575 30 712 39 923 62 412 63 925 33 615 36 878 128 687 93 568 55 579 36 645 42 318 96 391 149 342 192 229 175 270 80 907 63 342 73 233 72 948 133 700 109 079 105 926 170 447 113 883 499 335 1 098 736

Saldo příjmů a výdajů: -22 983 6 999 8 011 -2 574 -2 705 1 105 7 519 -47 612 -301 3 772 8 587 2 945 -16 977 10 579 -19 945 -10 831 3 029 9 932 16 331 29 870 -36 423 8 643 -6 122 -18 068 -2 242 -17 788 -5 881

8. FINANCOVÁNÍ: -7 519 47 612 301 -3 772 -8 587 -2 945 16 977 -10 579 19 945 10 831 -3 029 -9 932 -16 331 -29 870 36 423 -8 643 6 122 18 068 2 242

Přijaté půjčky: 51 996 3 500 20 186 0 19 245 31 441 5 978 0 0 0 45 000 0 8 391 33 664 22 400

Uhrazené splátky půjček : -2 000 -4 286 -3 840 -8 110 -7 080 -3 080 -4 142 -5 204 -5 204 -10 004 -9 156 -10 308 -10 308 -10 308 -8 667 -12 360 -9 375 -7 186 -10 334

Změna stavu na účtech (případně okamžitě likvidní

aktiva): -5 519 -98 641 4 338 -1 507 135 933 -5 375 5 904 -10 680 -207 529 -9 775 -15 481 36 2 896 7 604 -7 332 -11 326

Stav na bankovních účtech: 6 785 1 086 6 242 1 904 3 411 3 276 2 343 7 719 1 814 12 494 12 701 12 172 21 947 37 427 37 391 34 565 26 962 34 294 45 620

Počet osob 1 997 1 998 1 999 2 000 2 001 2 002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Počet obyvatel: 2 557 2 605 2 687 2 823 2 823 2 977 3 011 3 032 3 157 3 290 3 458 3 678 3 841 3 996 4 043 4 178 4 264 4 328 4 396 4 413 4 474 4 565 4 664 4 707 není

Počet zaměstnanců: není není není není 963 964 986 995 1 001 1 025 1 033 1 069 948 971 1 020 1 094 1 155 1 173 1 174 1 273 1 366 1 408 1 336 1 383 není

Počet žáků: není není není není není není není není není není není není není není 606 637 655 676 689 656 661 650 655 665 není

Zdroj: ČSÚ, MFČR, www.cityfinance.cz

Vysvětlivky:

Rozpis tříd, případně seskupení položek je ekvivalentem „Z toho:“, tedy uvádí jen vybraná (specifikovaná) podseskupení, případně položky rozpočtové skladby.

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 4/18

25.04.2022

Kamenice Vývoj příjmů, výdajů dle druhu – počtu obyvatel a zaměstnanců pracujících na katastru

tis. Kč

1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

1. Daňové příjmy 13 661 18 907 25 193 33 443 20 691 19 371 22 958 23 219 25 520 28 888 29 670 31 565 31 183 34 274 35 716 41 240 53 156 55 054 58 036 63 569 67 435 75 126 81 639 80 217 88 834

2. Nedaňové příjmy 4 947 3 053 2 695 3 608 4 381 3 271 1 882 1 991 2 169 1 958 1 786 2 377 3 763 4 753 3 828 13 533 3 850 3 981 3 709 5 507 5 048 4 877 8 646 6 820 9 182

3. Kapitálové příjmy 10 805 12 501 12 562 12 405 3 391 964 4 246 30 015 20 940 12 961 6 738 4 603 11 523 35 643 17 907 8 624 4 952 4 920 2 862 3 282 4 557 4 904 4 992 4 809 4 908

4. Přijaté dotace 1 179 3 250 7 484 10 382 32 756 11 115 15 312 25 850 44 638 15 544 7 039 6 717 32 946 85 252 114 833 101 041 21 978 9 320 24 957 30 460 20 237 32 815 4 527 60 534 8 717

Příjmy celkem 30 592 37 711 47 934 59 838 61 219 34 720 44 397 81 074 93 267 59 351 45 233 45 262 79 414 159 922 172 283 164 439 83 935 73 274 89 565 102 818 97 277 117 721 99 804 152 380 111 641

5. Běžné výdaje 15 102 13 797 15 629 15 542 27 885 28 150 29 701 34 834 21 413 20 735 22 023 25 095 28 749 31 071 29 511 31 086 38 073 42 671 39 164 38 489 45 253 46 879 55 497 62 929 69 952

6. Kapitálové výdaje 38 472 16 915 24 294 46 870 36 040 5 465 7 177 93 853 72 155 34 843 14 622 17 222 67 642 118 271 162 718 144 184 42 834 20 671 34 070 34 459 88 448 62 200 50 429 107 518 43 932

Výdaje celkem 53 575 30 712 39 923 62 412 63 925 33 615 36 878 128 687 93 568 55 579 36 645 42 318 96 391 149 342 192 229 175 270 80 907 63 342 73 233 72 948 133 700 109 079 105 926 170 447 113 883

Saldo příjmů a výdajů -22 983 6 999 8 011 -2 574 -2 705 1 105 7 519 -47 612 -301 3 772 8 587 2 945 -16 977 10 579 -19 945 -10 831 3 029 9 932 16 331 29 870 -36 423 8 643 -6 122 -18 068 -2 242

INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY

průměr

za 10

let

1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

průměr za

poslední 4

roky

1. Daňové příjmy 110 138 133 133 62 94 119 101 110 113 103 106 99 110 104 115 129 104 105 110 106 111 109 98 111 107

2. Nedaňové příjmy 131 62 88 134 121 75 58 106 109 90 91 133 158 126 81 354 28 103 93 148 92 97 177 79 135 122

3. Kapitálové příjmy 92 116 100 99 27 28 441 707 70 62 52 68 250 309 50 48 57 99 58 115 139 108 102 96 102 102

4. Přijaté dotace 214 276 230 139 316 34 138 169 173 35 45 95 490 259 135 88 22 42 268 122 66 162 14 1337 14 382

Příjmy celkem 100 123 127 125 102 57 128 183 115 64 76 100 175 201 108 95 51 87 122 115 95 121 85 153 73 108

5. Běžné výdaje 109 91 113 99 179 101 106 117 61 97 106 114 115 108 95 105 122 112 92 98 118 104 118 113 111 112

6. Kapitálové výdaje 109 44 144 193 77 15 131 1308 77 48 42 118 393 175 138 89 30 48 165 101 257 70 81 213 41 101

Výdaje celkem 102 57 130 156 102 53 110 349 73 59 66 115 228 155 129 91 46 78 116 100 183 82 97 161 67 102

1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Počet obyvatel 2 557 2 605 2 687 2 823 2 823 2 977 3 011 3 032 3 157 3 290 3 458 3 678 3 841 3 996 4 043 4 178 4 264 4 328 4 396 4 413 4 474 4 565 4 664 4 707 není

Počet zaměstnanců 963 964 986 995 1 001 1 025 1 033 1 069 948 971 1 020 1 094 1 155 1 173 1 174 1 273 1 366 1 408 1 336 1 383 není

Počet žáků 637 655 676 689 656 661 650 655 665 není

INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY INDEXY

průměr

za 10 let 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

průměr za

poslední 4

roky

Počet obyvatel 101,7 101,9 103,1 105,1 100,0 105,5 101,1 100,7 104,1 104,2 105,1 106,4 104,4 104,0 101,2 103,3 102,1 101,5 101,6 100,4 101,4 102,0 102,2 100,9 NENÍ 101,7

Počet zaměstnanců 103,7 100,1 102,3 100,9 100,6 102,4 100,8 103,5 88,7 102,4 105,0 107,3 105,6 101,6 100,1 108,4 107,3 103,1 94,9 103,5 NENÍ 100,5

DOPAD ZMĚNY POČTU OBYVATEL NA DAŇOVÉ PŘÍJMY tis.Kč

roční

průměr 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 za poslední 4

roky

Změna počtu

obyvatel 93 48 82 136 0 154 34 21 125 133 168 220 163 155 47 135 86 64 68 17 61 91 99 43 294

Změna daňových

příjmů v tis. Kč

změnou počtu

obyvatel

955 348 769 1 611 0 1 002 259 161 1 010 1 168 1 441 1 888 1 323 1 329 415 1 333 1 072 814 898 245 919 1 498 1 733 733 4 883

POZ: 2005 změna financování školství, 2003 vznik ORP (obcí s rozšířenou působností) podle zákona č. 314/2002 Sb.;

2012 změna v oblasti sociálních transferů; 2013 novela RUD + školství

Zdroj: ČSÚ, MFČR, www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 5/18

25.04.2022

Kamenice Vývoj provozního salda a zůstatků na účtech

Provozní saldo je jedním z ukazatelů finančního zdraví. Vypočítá se jako rozdíl běžných (provozních) příjmů a běžných (provozních) výdajů.

Po odpočtu splátek dluhů znamená zjednodušeně částku, která samosprávě zbývá daný rok na rozvoj a investice majetku po úhradě provozu, ovšem POZOR, bez zohlednění oprav a odpisů majetku!

tis. Kč

Údaje (čísla značí druhové členění rozp. skladby) 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

1+2+41 Běžné příjmy (včetně neinvestičních

dotací) 40 151 42 259 30 743 34 404 34 495 37 771 40 036 45 681 46 009 60 861 62 429 63 305 71 529 71 956 77 871 86 145 94 812 98 013 103 506

5 Běžné výdaje (provozní) 29 701 34 834 21 413 20 735 22 023 25 095 28 749 31 071 29 511 31 086 38 073 42 671 39 164 38 489 45 253 46 879 55 497 62 929 69 952

8124 Uhrazené splátky dlouhodobých půjček 2 000 4 286 3 840 8 110 7 080 3 080 4 142 5 204 5 204 10 004 9 156 10 308 10 308 10 308 8 667 12 360 9 375 7 186 10 334

PROVOZNÍ SALDO (tis. Kč) 10 450 7 425 9 330 13 668 12 472 12 675 11 287 14 611 16 498 29 775 24 357 20 634 32 366 33 466 32 619 39 266 39 315 35 084 33 555

Zbývá z PS po uhrazení splátek úvěrů (tis. Kč) 8 450 3 140 5 490 5 558 5 392 9 595 7 145 9 407 11 294 19 771 15 201 10 326 22 058 23 158 23 951 26 906 29 940 27 897 23 221

% Podíl provozního salda na běžných příjmech 26% 18% 30% 40% 36% 34% 28% 32% 36% 49% 39% 33% 45% 47% 42% 46% 41% 36% 32%

REPUBLIKOVÝ PRŮMĚR % podílu

provozního salda na běžných příjmech 16% 17% 24% 20% 23% 24% 17% 22% 18% 20% 24% 22% 25% 27% 26% 25% 27% 25% 27%

Stav na bankovních účtech (tis. Kč) 6 785 1 086 6 242 1 904 3 411 3 276 2 343 7 719 1 814 12 494 12 701 12 172 21 947 37 427 37 391 34 565 26 962 34 294 45 620 tis. Kč

Provozní saldo po úhradě splátek úvěrů +

stav na bankovních účtech předchozího

roku (tis. Kč)

15 235 9 925 6 576 11 800 7 296 13 006 10 421 11 750 19 013 21 585 27 695 23 027 34 229 45 105 61 379 64 298 64 505 54 859 57 515 Suma od

2017

Změna běžných příjmů (tis. Kč) 2 108 -11 516 3 661 92 3 275 2 266 5 645 327 14 852 1 568 875 8 225 426 5 916 8 273 8 667 3 201 5 494 25 635

Změna běžných výdajů (tis. Kč) 5 133 -13 421 -678 1 288 3 072 3 654 2 321 -1 560 1 576 6 986 4 598 -3 507 -674 6 763 1 626 8 619 7 432 7 022 24 699

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

PROVOZNÍ SALDO (tis. Kč) 10 450 7 425 9 330 13 668 12 472 12 675 11 287 14 611 16 498 29 775 24 357 20 634 32 366 33 466 32 619 39 266 39 315 35 084 33 555

Stav na bankovních účtech (tis. Kč) 6 785 1 086 6 242 1 904 3 411 3 276 2 343 7 719 1 814 12 494 12 701 12 172 21 947 37 427 37 391 34 565 26 962 34 294 45 620

Zbývá z PS po uhrazení splátek úvěrů (tis. Kč) 8 450 3 140 5 490 5 558 5 392 9 595 7 145 9 407 11 294 19 771 15 201 10 326 22 058 23 158 23 951 26 906 29 940 27 897 23 221

0

5 000

10 000

15 000

20 000

25 000

30 000

35 000

40 000

45 000

50 000

Provozní saldo a stav na bankovních účtech

v tis. Kč

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 6/18

25.04.2022

Kamenice meziroční změny výnosů daní Grafy 1/9

-15 000

-10 000

-5 000

0

5 000

10 000

15 000

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022 predikce

2023 predikce

Meziroční změny daňových příjmů, včetně predikce Cityfinance v tis. Kč

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 7/18

25.04.2022

Kamenice vývoj daňových příjmů dle kritéria počtu žáků Grafy 2/9

*predikce dle Cityfinance www.cityfinance.cz

2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022

predikce

tis. Kč v RUD dle žáků 4 995 5 529 5 528 6 051 6 131 8 885 9 527 9 047 10 097 10 749

Kč na žáka v RUD 7 389 8 024 8 427 9 155 9 432 13 564 14 326 13 604 15 183 16 163

0

2 000

4 000

6 000

8 000

10 000

12 000

14 000

16 000

18 000

0

2 000

4 000

6 000

8 000

10 000

12 000

Kč na žáka

tis. Kč

Finanční vliv kritéria počtu žáků na daňové příjmy

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 8/18

25.04.2022

Kamenice obyvatelé, žáci, příjmy, saldo, potenciál Grafy 3/9

0

500

1 000

1 500

2 000

2 500

3 000

3 500

4 000

4 500

5 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

Vývoj počtu obyvatel , zaměstnanců pracujících v místě a žáků ve školách

Počet obyvatel Počet žáků Počet zaměstnanců

-60 000

-50 000

-40 000

-30 000

-20 000

-10 000

0

10 000

20 000

30 000

40 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Vývoj salda příjmů a výdajů v tis. Kč

0

50 000

100 000

150 000

200 000

250 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Vývoj příjmů a výdajů v tis. Kč

Výdaje celkem Příjmy celkem

www.cityfinance.cz

0

10 000

20 000

30 000

40 000

50 000

60 000

70 000

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Okamžitý finanční potenciál samosprávy v tis. Kč

(Provozní saldo po úhradě splátek úvěrů + stav na bankovních účtech

předchozího roku)

www.cityfinance.cz www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 9/18

25.04.2022

Kamenice příjmy, výdaje Grafy 4/9

0

20 000

40 000

60 000

80 000

100 000

120 000

140 000

160 000

180 000

200 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

rok

Vývoj a struktura příjmů v tis. Kč

0

50 000

100 000

150 000

200 000

250 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

rok

Vývoj a struktura výdajů v tis. Kč

0%

10%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

80%

90%

100%

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

rok

Vývoj struktury příjmů v %

4. Přijaté dotace

3. Kapitálové příjmy

2. Nedaňové příjmy

1. Daňové příjmy

www.cityfinance.cz

0%

10%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

80%

90%

100%

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

rok

Vývoj struktury výdajů v %

6. Kapitálové výdaje

5. Běžné výdaje

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 10/18

25.04.2022

Kamenice výdaje a trendy Grafy 5/9

0

20 000

40 000

60 000

80 000

100 000

120 000

140 000

160 000

180 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Vývoj investic a běžných výdajů v tis. Kč

5. Běžné výdaje

6. Kapitálové

výdaje

Polyn. (5. Běžné

výdaje)

Polyn. (6.

Kapitálové výdaje)

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 11/18

25.04.2022

Kamenice provozní saldo a porovnání s průměrem Grafy 6/9

0

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Běžné výdaje (provozní) 29 701 34 834 21 413 20 735 22 023 25 095 28 749 31 071 29 511 31 086 38 073 42 671 39 164 38 489 45 253 46 879 55 497 62 929 69 952

Běžné příjmy (včetně neinvestičních dotací) 40 151 42 259 30 743 34 404 34 495 37 771 40 036 45 681 46 009 60 861 62 429 63 305 71 529 71 956 77 871 86 145 94 812 98 013 103 506

PROVOZNÍ SALDO (tis. Kč) 10 450 7 425 9 330 13 668 12 472 12 675 11 287 14 611 16 498 29 775 24 357 20 634 32 366 33 466 32 619 39 266 39 315 35 084 33 555

0

20 000

40 000

60 000

80 000

100 000

120 000

Běžné příjmy, běžné výdaje a provozní saldo v tis. Kč www.cityfinance.cz

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

% Podíl provozního salda na běžných příjmech 26% 18% 30% 40% 36% 34% 28% 32% 36% 49% 39% 33% 45% 47% 42% 46% 41% 36% 32%

REPUBLIKOVÝ PRŮMĚR % podílu provozního salda na běžných

příjmech 16% 17% 24% 20% 23% 24% 17% 22% 18% 20% 24% 22% 25% 27% 26% 25% 27% 25% 27%

26%

18%

30%

40%

36% 34%

28%

32%

36%

49%

39%

33%

45% 47%

42%

46%

41%

36%

32%

Vývoj podílu provozního salda na běžných příjmech v porovnání s průměrem v ČR

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 12/18

25.04.2022

Kamenice význam investičních dotací a kapitálových příjmů (mimořádné příjmy) Grafy 7/9

tis. Kč

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

3. Kapitálové příjmy: 4 246 30 015 20 940 12 961 6 738 4 603 11 523 8 624 4 952 4 920 2 862 3 282 4 557 4 904 4 992 4 809 4 908

42 Investiční přijaté dotace (transfery): 0 8 800 41 584 11 986 4 000 2 889 27 854 94 953 16 554 5 050 15 173 27 580 14 849 26 673 0 49 559 3 227

Mimořádné příjmy 4 246 38 815 62 524 24 947 10 738 7 492 39 378 103 578 21 506 9 970 18 035 30 863 19 406 31 577 4 992 54 367 8 135

6. Kapitálové výdaje: 7 177 93 853 72 155 34 843 14 622 17 222 67 642 144 184 42 834 20 671 34 070 34 459 88 448 62 200 50 429 107 518 43 932

0

20 000

40 000

60 000

80 000

100 000

120 000

140 000

160 000

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Mimořádné příjmy a kapitálové výdaje v tis. Kč

Mimořádné příjmy 6. Kapitálové výdaje:

0

10 000

20 000

30 000

40 000

50 000

60 000

70 000

80 000

90 000

100 000

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Mimořádné příjmy v tis. Kč

3. Kapitálové příjmy: 42 Investiční přijaté dotace (transfery):

www.cityfinance.cz

Uplynulých 10 let Uplynulé 4 roky 2021

Vlastní zdroje na investice 375 126 184 620 40 705

Investiční dotace 253 618 79 459 3 227

0%

10%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

80%

90%

100%

Poměr zdrojů zajištění investic v %

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 13/18

25.04.2022

Kamenice příjmy daňové, nedaňové, nákupy a výdaje na platy Grafy 8/9

0

5 000

10 000

15 000

20 000

25 000

30 000

35 000

40 000

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

51 Neinvestiční nákupy a související výdaje: www.cityfinance.cz

0

2 000

4 000

6 000

8 000

10 000

12 000

14 000

16 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2. Nedaňové příjmy www.cityfinance.cz

0

10 000

20 000

30 000

40 000

50 000

60 000

70 000

80 000

90 000

100 000

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

1. Daňové příjmy

0

2 000

4 000

6 000

8 000

10 000

12 000

14 000

16 000

18 000

20 000

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

50 Výdaje na platy, ostatní platby za práci a pojistné:

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 14/18

25.04.2022

Kamenice změny počtů obyvatel, žáků a zaměstnanců (POZ. termíny jsou definovány na poslední straně) Grafy 9/9

-200

-100

0

100

200

300

400

500

600

700

2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020

Změny počtu obyvatel, zaměstnanců a žáků v jednotlivých letech

Změny počtu obyvatel Změny počtu zaměstnanců Změny počtu žáků (POZ. sledují se od 2012)

711

412

28

0 100 200 300 400 500 600 700 800

Změny počtu obyvatel

Změny počtu zaměstnanců

Změny počtu žáků (POZ.

sledují se od 2012)

Změna za posledních 10 let (u žáků za 8 let)

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 15/18

25.04.2022

Kamenice Orientační avízo o finančním zdraví SEMAFOR Cityfinance

Vyhotoveno: 25.04.2022

Okres: Praha-východ

Středočeský kraj

Avízo o finančním zdraví SEMAFOR: 0 Od -2 nejlepší po 11 nejhorší, pouze hrubě orientační, zkresleno dotacemi, úvěry apod. Přehled bodování je uveden níže.

Trestné body Slovně Důvod

-1 Výhoda: Nadprůměrné provozní saldo poslední rok.

0

0 Výhoda: Za poslední 4 roky nadprůměrné provozní saldo.

0

0 Výhoda: Vývoj běžných příjmů byl za poslední 4 roky lepší než vývoj běžných výdajů.

2 Riziko: Za 10 let souhrnně deficit rozpočtu.

0 Výhoda: Za 4 roky nárůst počtu obyvatel.

-1 Dobrý trend: Za poslední 4 roky průměrně zlepšení provozního salda.

0 Trestných bodů celkem

Podrobnou analýzu lze objednat na www.cityfinance.cz viz služby „Střednědobý výhled rozpočtu obce s analýzou financí a ratingem“

www.cityfinance.cz Finance s citem. 16/18

25.04.2022

Skutečnosti a predikce výnosů daní dle MF ČR – duben 2022

Vybraný daňový příjem 2019 2020 2021 Výhled 2022 Výhled 2023 INDEX INDEX

celkem SR obce celkem SR obce celkem SR obce celkem SR obce celkem SR obce 21/20 22/21

DPH 431,6 291,3 102,5 426,0 283,5 101,6 463,7 448,7 119,4 516,3 332,4 133,4 565,2 363,9 146,0 117,5 111,7

DPPO celkem 190,9 124,5 50,8 168,1 90,0 43,6 200,6 129,1 60,0 199,2 123,6 56,8 197,4 135,5 56,6 137,6 94,7

v tom: DPPO 182,9 123,5 45,5 160,0 90,0 37,1 194,0 129,1 53,4 192,0 123,6 49,6 189,8 135,5 49,0

DPPO plac. obcemi a kraji 8,0 7,7 8,1 6,5 6,6 6,6 7,2 7,2 7,6 7,6

DPFO celkem 246,6 164,6 61,2 229,2 147,8 57,8 172,6 109,0 47,5 174,4 110,1 47,1 192,7 121,7 52,1 82,2 99,3

v tom: DPFO-zvl.sazba 20,5 13,9 4,9 21,0 13,6 4,9 24,5 15,8 6,3 28,6 18,4 7,4 30,2 19,4 7,8 128,6 117,3

DPFO-z přiznání celkem 9,9 8,0 1,5 3,2 2,3 0,8 9,6 6,2 2,5 6,9 6,0 1,8 6,5 6,0 1,7 312,5 71,3

DPFO-z přiznání sdíl. část 9,9 8,0 1,5 3,2 2,3 0,8 9,6 6,2 2,5 6,9 6,0 1,8 6,5 6,0 1,7

DPFO-z přiznání 30 % zrušeno 2017

DPFO-závislá celkem 216,3 142,8 54,9 205,0 131,9 52,0 138,5 87,0 38,7 138,9 87,3 38,0 156,0 98,1 42,7 74,4 98,1

DPFO-závislá sdíl. část 213,1 142,8 51,0 201,9 131,9 48,3 136,4 87,0 32,7 136,8 87,3 35,9 153,7 98,1 40,3

DPFO-závislá 1,5 % motiv. 3,2 3,2 3,1 3,1 2,1 2,1 2,1 2,1 2,3 2,3

Daň z nemovitostí 10,9 10,9 11,6 11,6 11,8 11,9 11,8 11,8 11,8 11,8 102,6 99,2

Místní a správní poplatky 8,9 8,8 7,8 7,8 7,6 8,4 9,8 9,8 10,5 10,5 107,7 116,7

5,8 2,4 3,5 5,3 2,4 3,5 5,6 2,4 3,2 4,8 2,2 2,5 4,9 2,3 2,5 91,4 78,1

9,5 4,7 5,2 10,0 5,1 4,9 11,0 5,0 5,5 11,4 6,7 6,7 11,4 7,1 7,0 112,2 121,8

Celkem sdílené daňové příjmy 215 823 521 203 837 687 227 890 566 237 255 111,8 104,6

Celkem uvedené daňové příjmy 1069 744 243 1020 683 231 1035 848 256 1100 739 268 1170 798 287 110,9 104,8

% meziroční změna sdílených DP 7,6% -5,4% 11,8% 4,6% 7,4%

Odvod z loterií/daň z hazardních her

Poplatky za znečišťování život. prostř.

OBCE

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 17/18

25.04.2022

Vysvětlivky

Použité zkratky a definice termínů:

DP – daňové příjmy

DPH – daň z přidané hodnoty

DPFO ZČ – daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

DPFO – daň z příjmů fyzických osob

DPFOP (OSVČ) – daň z příjmů fyzických osob ze samostatné výdělečné činnosti

DPPO – daň z příjmů právnických osob

DZN – daň z nemovitostí

RUD – zákon č. 243/200 Sb., o rozpočtovém určení daní

Největší změny financí obcí v minulosti:

*2001 velká novela RUD;

*2003 vznik ORP obcí s rozšířenou působností podle zákona č. 314/2002 Sb.;

*2005 změna financování školství;

*2009 dopad světové finanční krize;

*2012 přesun agendy sociální na úřady práce a zahájení odepisování majetku; Vypracoval

*2013 novela RUD (příspěvky na žáka v RUD jako 7 % podíl sdílených výnosů daní dělených podle počtu žáků); Ing. Luděk Tesař

*2017 novela RUD (30 % DPFOP odejmuto a nahrazeno zvýšením podílu obcí na DPH z 20,83 % na 21,4 %); www.cityfinance.cz

*2018 novela RUD (zvýšení podílu obcí na DPH z 21,4 % na 23,58 % a posíleno kritérium počtu žáků ze 7 % na 9 %); Nad Horou 352

*2020 sčítání lidu mohlo skokově změnit počty obyvatel, vychází se z něho při dělení daní dle RUD; 252 07 Štěchovice Praha-západ

*2021 novela RUD (navýšení podílu obcí na sdílených daních z 23,58 % na 25,84 % a změna daně z příjmů FO). IČO: 74372246 DIČ: CZ7403252780

Provozní saldo = Běžné příjmy – Běžné výdaje. Součástí běžných výdajů jsou i opravy, které často působí pocitově jako investice.

Počet obyvatel = Podle údajů ČSÚ. Při stanovení počtu obyvatel obce se vychází ze stavu k1. lednu běžného roku uvedeného v bilanci obyvatel České republiky

zpracované Českým statistickým úřadem k 1. lednu běžného roku.

Počet žáků = Podle dokumentace škol vedené dle školského zákona. Přesněji se při stanovení počtu dětí a žáků vychází z dokumentace škol vedené podle školského

zákona, a to ze stavu k 30. září roku, který bezprostředně předchází běžnému roku.

Počet zaměstnanců = Počet zaměstnanců vykázaný v příloze k vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti az funkčních požitků podle zákona o daních z příjmů. Bere se

celkový počet zaměstnanců vykázaných v České republice k 1. prosinci bezprostředně předcházejícího kalendářního roku.

www.cityfinance.cz Cityfinance, finance s citem. 18/18

Stáhnout původní dokument (archiv) → · zdroj na webu obce

← Dokumenty