🗓 Dokument z roku 2023
📄 Stáhnout původní dokumentZdroj na webu obce →
– 1 –
OBEC KAMENICE
Ringhofferovo náměstí 434, Olešovice, 251 68 Kamenice, IČ: 00240273
tel.: 323 673 105, e-mail: podatelna@obeckamenice.cz, datová schránka f6ibnuh
Návrh závěrečného účtu obce Kamenice
za rok 2023
Závěrečný účet obsahuje základní informace o hospodaření obce podle § 17 zákona č. 250/2000 Sb. o
rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění platných předpisů.
1. Údaje o plnění příjmů a výdajů za rok 2023 (údaje jsou v tis. Kč)
Schválený rozpočet Upravený rozpočet Plnění k 31. 12. 2023
Daňové příjmy 112 809 115 249 120 224
Nedaňové příjmy 8 312 14 043 14 701
Kapitálové příjmy 2 650 6 080 5 903
Přijaté transfery 9 484 30 791 30 791
Příjmy celkem 133 255 166 163 171 619
Běžné výdaje 96 306 111 531 97 487
Kapitálové výdaje 12 769 61 042 54 674
Výdaje celkem 109 075 172 573 152 161
Příjmy – výdaje 24 180 -6 410 19 458
Financování -24 180 6 410 -19 458
Přijaté úvěry 0 0 0
Splátky úvěrů -10 334 -10 334 -10 334
Prostředky minulých let -13 846 16 744 -9 124
Financování celkem -24 180 6 410 -19 458
Příjmy:
Daňové příjmy a příjmy z poplatků obce činily celkem 120 224 235Kč. Obec v roce 2023 čerpala
dotaci v rámci souhrnného dotačního vztahu ve výši 4 748 700Kč, dotaci na obnovu veřejného
osvětlení v částce 1 084 590Kč, dotaci na odbahnění rybníku Všedobrovice 2 000 000Kč a dotaci na
výstavbu kanalizace Všedobrovice – Štiřín ve výši 17 719 647Kč.
Výdaje:
Investiční akce 2023 jsou zpracovány v tabulce.
Podrobné členění příjmů, výdajů a dalších finančních operací v plném členění dle rozpočtové skladby
jsou k nahlédnutí na OÚ (výkaz Fin 2-12, detail čerpání příjmů a výdajů).
Obec Kamenice neprovozuje hospodářskou činnost.
2. Údaje o hospodaření s majetkem, finanční operace
Rozvaha, výkaz zisku a ztrát, příloha účetní závěrky a přehled o peněžních tocích jsou k nahlédnutí na
OÚ. Výkazy obsahují údaje o stavu a vývoji majetku za běžný rok včetně popisu významných vlivů na
změny stavů.
– 2 –
3. Investiční akce v roce 2023
Název akce částka v Kč
Kanalizace Všedobrovice Štiřín 37 349 503
Rybník Všedobrovice odbahnění 2 698 301
VO výměna svítidel Kamenice 2 482 452
Komunikace Topasová, příprava – Spojovací, Opálová, Líbezná 1 865 461
Nákup pozemku 1 572 000
Propojení vodovodu Topolová Táhlá 1 066 591
Vodoměrné šachty 1 020 376
Modernizace výtahu budova OÚ 990 990
Demolice objektu bývalé masny 684 432
Kanalizační přípojka sportovní areál 562 333
Chodník Těptín 2 (příprava) 522 054
Chodník Ringhofferova střed (příprava) 429 550
ZŠ radiátory, družiny, fotovoltaika (příprava) 408 037
KD stavební úpravy 391 221
Náves Nová Hospoda (příprava) 338 316
Traktůrek + příslušenství, sport 332 100
IT vybavení 317 818
Vybavení DH 253 852
Sloupy úsekového měření 223 850
Rozvaděč 223 753
Kanalizace Skuheř (příprava) 181 500
OÚ dveře 152 799
Trampolína MŠ 143 041
Mobilní aplikace Kamenice v mobilu 121 000
Mycí stroj do KC 107 373
Kamerový systém – rozšíření 83 359
Lodní kontejner, sport 60 863
Ostatní 90 751
Celkem 54 673 677
4. Hospodaření zřízených příspěvkových organizací (údaje jsou v Kč)
PO Příspěvek obce Rezervní fond Fond odměn
Výsledek
hospodaření
Základní škola 5 500 000 420 908 4 394 1 625 962
Mateřská škola 1 970 000 1 763 673 90 125 107 838
Kulturní centrum 4 151 802 0 0 196 055
Technické služby 9 780 000 155 026 0 190 100
Roční účetní závěrky zřizovaných příspěvkových organizací s podpisy statutárních zástupců jsou
založeny na obecním úřadě.
Příspěvek obce Mateřské škole v Kostelci u Křížků za rok 2023 činil 250 000Kč.
– 3 –
5a) Vyúčtování finančních vztahů ke státnímu rozpočtu a ostatním
rozpočtům veřejné úrovně za rok 2023
Dotační titul Poskytovatel Položka Částka v Kč
Volby prezident MF 4111 59 709
Dotace státní správa Středočeský kraj 4112 4 748 700
Průtoková dotace J. A. Komenský ZŠ MŠMT 4116 4 494 694
Průtoková dotace J. A. Komenský MŠ MŠMT 4116 584 996
Sociální pracovník MPSV 4116 92 945
Kanalizace Všedobrovice – Štiřín MŽP 4116, 4216 17 719 647
Rybník Všedobrovice Mze 4116, 4216 2 000 000
Výměna svítidel VO MPO 4216 1 084 590
Provozování pohřebiště obec Pohoří 4121 6 000
Celkem
30 791 281
Dotace do rozpočtu obce za rok 2023 činily celkem 30 791 281Kč. Rozpis přijatých dotací
za rok 2023 je zpracován v tabulce. Dotace byly řádně vyúčtovány ke dni 5. 2. 2024.
5b) Vyúčtování finančních vztahů k příjemcům podpory z rozpočtu obce 2023
Subjekt příspěvek Kč
OK Kamenice, z.s. 81 900
Gymnastický oddíl Kamenice, z.s. 81 700
Judo Club Kyklop, z.s. 70 600
Rugby Club Strong girls,z.s. 58 100
Spolek Tyl 50 400
Cheer Academy, z.s. 49 500
Atletika Kamenice 48 400
Junák,český skaut, z.s. 36 400
Mažoretky Hraběnky Kamenice, z.s. 35 400
Letní kino JŽ 35 000
SK Kamenice 32 800
Kamenický pěvecký sbor KP 25 700
Český svaz včelařů, z.s. 16 400
MCC s.r.o. – Kros Štiřín 16 000
Spolek Kamenicko 13 524
Bike team Kralupy, z.s. 12 000
Plamínek Těptín,z.s. 10 000
Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú. 10 000
Tři,z.ú. 10 000
Linka bezpečí 10 000
Agility KM 7 500
Rytmus, o.p.s. 6 000
Celkem 717 324
– 4 –
6. Stavy bankovních účtů k 31.12 2023
BÚ Stav k 31. 12. 2023 v Kč
ČNB dotace 1 191 571
ČS 6 314 461
ČS rezervní 795 578
ČSOB spořící 34 145 162
ČSOB 827 553
ČS úvěr VaK -12 406 543
ČS úvěr ČOV -50 442 000
ČSOB úvěr ZŠ -23 369 087
7. Zpráva o p řezkoumání hospodaření obce za rok 2023 v souladu s § 42 zákona č.128/2000
Sb.
1. Přezkoumání hospodaření obce Kamenice za rok 20 23 se uskutečnilo ve dnech 23. – 24. 10.
2023 (dílčí) a 12. – 13. 2. 2024 (konečné). Přezkoumání vykonali pracovníci odboru finanční
kontroly Krajského úřadu Středočeského kraje.
2. Přezkoumání bylo provedeno podle § 2 zák. č.420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření
ÚSC a DSO.
3. Podle písemného vyjádření v závěru zprávy o výsledku hospodaření ze dne 13. 2. 2024 nebyly
zjištěny chyby a nedostatky.
Plné znění zprávy o provedeném přezkoum ání hospodaření obce za rok 20 23 je přílohou závěrečného
účtu.
V Kamenici dne: 27. 5. 2024
Vypracovala: Ing. Michaliková Marcela Ing. Pavel Čermák, starosta
v. r.
Schváleno ZOK dne 22. 5. 2024, číslo usnesení 3/12/ZOK/2024
Přílohy k závěrečnému účtu Obce Kamenice za rok 2023 (k nahlédnutí na OÚ):
1. Výkaz FIN 2 -12 M o plnění rozpočtových příjmů a výdajů ke dni 31. 12.2023
2. Výkaz zisku a ztrát k 31. 12.2023
3. Rozvaha k 31. 12.2023
4. Příloha k účetní závěrce k 31. 12. 2023
5. Přehled o peněžních tocích k 31. 12. 2023
6. Zpráva o přezkoumání hospodaření za rok 2023
7. Inventarizační zpráva 2023
